Úvod

Po olympiádě...

Do sekce Atletika byly doplněny výsledky maratonu a přehled medailí z jednotlivých dnů atletiky v sekci Síň slávy. Dále byly podrobně spočítány počty získaných medailí po jednotlivých věkových kategoriích, ze kterých vyplývá, že na 1. stupni (3. - 5. ročníky) získala největší počet zlatých medailí ZŠ Žižkov, druhá byla ZŠ Kamenná stezka, třetí ZŠ Jana Palacha a až na čtvrtém místě ZŠ T.G.Masaryka, která si celkové vítězství zajistila výkony studentů druhého stupně.

POČET ZÍSKANÝCH MEDAILÍ - celkové pořadí škol (včetně věkových kategorií)

Zakončení!

Posledním dnem letošních Městských her 5. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře byl pátek 22.června 2012, kdy se na stadiónu SKP Olympia v Kutné Hoře sešli nejen jejich účastníci, ale i početná fanouškovská základna zúčastněných škol. Poslední disciplínou her byl maraton ve třech věkových kategoriích rozdělených na dívky a hochy. Díky zisku tří zlatých medailí se celkovým vítězem stala ZŠ T.G.Masaryka, která v celkovém součtu získala o dvě zlata více naž druhá ZŠ Žižkov, na třetím místě skončila ZŠ Jana Palacha. Předáním pohárů jednotlivým školám dle jejich umístění a vyhlášením nejúspěšnějších jednotlivců byly Městské hry slavnostně zakončeny. Olympijská vlajka byla stažena, olympijský oheň dohořel. Nashledanou za dva roky SPORTOVCI!

Foto ze zakončení ZDE, foto Jakub Skýva, foto René Svoboda, foto Kutohorský deník

Předposlední den

Čtvrtek 21.6.2012 byl ve znamení finálových zápasů kolektivních sportů (basketbal, házená, florbal a fotbal). V nich se rozdalo 11 sad medailí, které před posledním dnem, kdy se běhají maratony, nechávají naděje na celkové vítězství jak ZŠ Žižkov, tak ZŠ T.G.Masaryka (nyní je dělí 1 zlato!). Církevní gymnázium se vrátilo zpět na 4. příčku o jednu zlatou před ZŠ Kamenná stezka. Určitě nevynechjte zítřejší dramatické rozuzlení!!!

Pátý den

Ve středu 20.6.2012 se Kutnou Horou přehnala dopoledne ostrá pořeháňka a lehce narušila průběh atletiky, naštěstí se vše podařilo s mírným zpožděním dohnat, hlavně díky operativnímu přístupu pořadatelů a trpělivosti soutěžících a diváků. Tento den kromě atletiky poznal vítěze i turnaj nejmladší kategorie ve fotbale (ZS Jana Palacha). V průběžném pořadí škol se však nic nezměnilo. Rozhodne čtvrteční finalový den kolektivních sportů...

Den 4

V úterý 19.6.2012 zasáhli do bojů o medaile nejmladší atleti, rozdali si 14 sad medailí a v průběžném celkovém počtu získaných zlatých medailí předstihla ZŠ Žižkov o 4 ZŠ T.G.Masaryka. Zabojovala také ZŠ Kamenná stezka, která předstihla Církevní gymnázium. Pokračovaly také dále kvalifikační turnaje v basketbalu, florbalu a fotbalu o postup do bojů o medaile.

3. den

3. den zasáhli do bojů o medaile atleti a hráči vybíjené, v těchto odvětvích se také rozdávaly další medaile. Pokračovalo se dále v soutěžích basketbalu a florbalu. Večer byly slavnostně na Palackého náměstí z rukou starosty města Kutné Hory RNDr. Ivo Šance, CSc., a sportovkyně Anet Moryskové, předány medaile za plavání, cyklistiku, stolní tenis a šplh.

Shrnutí prvních dvou dní olympiády

Po prvních dvou dnech mají za sebou svoje účinkování na Městských hrách 5. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře soutěžící v plavání, ve šplhu, stolním tenise, cyklistice a nejmladší florbalisté, jejichž podrobné výsledky lze najít v příslušných sekcích. Rozehrály se také soutěže v basketbale, fotbale a florbale, jejichž finalový den bude ve čtvrtek 21.6.2012. V průběžném pořadí škol vede ZŠ T.G.Masaryka s patnácti zlatými medailemi těsně před ZŠ Žižkov se třinácti zlatými medailemi, třetí je prozatím ZŠ Jana Palacha s pěti zlatými medailemi.

Zahájení...

Starosta města Kutná Hora RNDr. Ivo ŠANC, CSc., na stadiónu SKP Olympia slavnostně zahájil krátce po 15. hodině dne 14.6.2012 Městské hry 5. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře.

Zaplněná tribuna v bouřlivé atmosféře přihlížela slavnostnímu ceremoniálu spojenému s nezbytným symbolickým zapálením olympijského ohně.

Nezbývá než popřát všem soutěžícím, ale i divákům, skvělé zážitky ze sportovních výkonů ve férovém olympijském duchu.

Výsledky jednotlivých sportů jsou postupně vkládány do příslušných sekcí...